A kórházi csomag tartalma (mit kell vinni a kismamának?)
A várandósság örökös hullámvasút, és sokak számára a kórházi szülés nem örömteli. Pláne a mostani, járványhelyzettel nehezített időszakban, ahol osztályokat költöztetnek át, vagy a korábban természetesnek vett apai jelenlét is akadályokba ütközhet. És erre jön még a tesztelés, kórházi protokoll, amiben nehéz kiigazodni. Problémamentes terhesség alatt is ajánlott időben összeállítani a kórházi csomagot (amit vinni kell a kismamának) és megtervezni az utolsó heteket. Ez mostanság még inkább igaz, amikor hétről hétre változnak az előírások, amiről érdemes előre tájékozódni az adott intézménynél.
Pakoljon okosan
A kórházi csomag azokat az iratokat, higiéniai eszközöket és használati tárgyakat tartalmazza, amikre a kórházi tartózkodás alatt, a szüléskor és a követő napokban szükség lehet, ideértve a babának összekészített holmikat is.
Legyenek elérhető közelségben az iratok (személyi igazolvány, kiskönyv, vérvételi, vizsgálati eredmények, apasági nyilatkozat vagy házassági anyakönyvi kivonat, TAJ kártya, szülési terv), az apukának előírt védőruha, a homeopátiás bogyók és egy kis energetizáló csoki vagy szőlőcukor, és készítsen be maszkot is, amit sajnos viselni kell.
Érdemes már a terhesség 30. hetében elkezdeni az összeállítását, hátha sürgősen kell majd. A szülés utáni napokra és a hazaútra érdemes külön pakolni, amiben helyet kaphat a hazafelé úton viselt, időjárásnak megfelelő ruházat is. Ezt elegendő később is bekérni, amikorra a hazatérés ígéretét megkaptuk. Természetesen ekkorra már a megfelelő babahordozóról is gondoskodnunk kell.
A kórházi csomag (mit kell vinni a kismamának?)
A szülés utáni bugyi vagy betétet rögzítő nadrág megkönnyíti az első napokat függetlenül a szülés módjától. A fájdalomcsillapító jégbetét vagy a gátvédő párna enyhíti a húzódó sebet. A bimbóvédő krém hidratálja vagy gyógyítja a már berepedezett területet. A tejelválasztást fokozó tea is praktikus, és fel kell készülni a szoptatós melltartóba tehető melltartóbetéttel is.
A többnapos kórházi tartózkodásra több váltás elöl gombolós hálóinggel készüljön, ami szoptatáskor sincs útban. A köntös, papucs mellé időjárástól függetlenül van, hogy elkél a zokni is. A tisztálkodáshoz törölköző, fésű és tusfürdő, sampon, valamint nedves toalettpapír ajánlott. Mindenképp vigyen papírzsebkendőt, kézfertőtlenítőt. Az érintettek az aranyér elleni krémet is bekészíthetik.
A kórházak sokszor tányért, poharat, evőeszközt és szalvétát sem biztosítanak, ezekből is érdemes pakolni. A kapcsolattartást mobiltelefon, töltő, esetleg fülhallgató is segítheti, de érdemes könyvet, keresztrejtvényt, szemüveget, íróeszközt is bekészíteni.
Ez kerüljön a baba csomagjába
A babák ápolásához pelenkázóalátét vagy textilpelenka kell, de használhatunk babatörölközőt vagy kifogót is erre a célra. Jó, ha van egy pár újszülött pelenka, popsikrém és a szoptatást segítő bimbóvédő is, hátha kell.
Az öltöztetéshez újszülött ruhát készítsen, amiben fotózkodik is, ha van ilyen lehetőség, illetve hazajön. Hogy ne sértse meg magát a pici, kesztyű-sapka szett és egy babaolló is szükséges. A babatakaró vagy pólya hűvösebb időben szükséges. Cumit, cumisüveget is oda lehet készíteni, bár a kórházban pohárból itatják őket. A csomag nagy részét megrendelheti online a BabyLion áruházunk kínálatából.
A kórházi kellékek listája végtelen, de jobb időben felkészülni minden eshetőségre. Ha esetleg valami mégis kimarad, még kérhet pótlást a látogatóktól.